Skip links

База знань

Топ-10 пропозицій УКА в сфері Advanced Manufacturing

До міжнародних подій у Чеській республіці координаційний центр УКА підготував гайд «10 топ-пропозицій в Advanced Manufacturing». Цей документ – головна пропозиція УКА у сфері міжнародного співробітництва на даному напрямі. УКА

Тема фандрейзингу й інновацій стає дедалі цікавішою для кластерної спільноти: розвиток програми EIF

Від початку червня ми почали проводити просвітні вебінари по інноваційним колам для МСП-членів АППАУ. Із розвитком УКА до цих вебінарів почали долучати й інших членів Альянсу, й от протягом останнього

Інтернаціоналізація УКА шляхом покращення діалогу з ЄС під час війни

Звіт по проекту   Проект з покращення комунікацій із кластерами та іншими структурами ЄС завершується. Цей звіт надає головну інформацію щодо виконання цілей проекту, головних досягнень, уроків і наступних кроків

Мітап київської спільноти Індустрії 4.0 – погляд у хайтек-майбутнє

Мітап учасників київської спільноти 4.0 відбувся 15 вересня в HUB 4.0 у Києві. Зустріч зібрала 7 фірм-членів АППАУ з категорії інноваторів-розробників, представників 2-х DIH (КПІ, КАУ), а також керівників стартап-інкубатора

Дорожня карта УКА на 2022-23 роки

Координаційний штаб УКА в вересні 2022 завершим розробку дорожньої карти альянсу на 2022-23 рр. Це – головний стратегічний документ, який задає цілі та стратегію розвитку УКА до кінця 2023. Документ орієнтований на ключових стейкхолдерів УКА – керівників кластерів альянсу, членів правлінь та учасників, урядові організації, українських та міжнародних партнерів.

Завдання експорту-інтернаціоналізації УКА до кінця 2022

Програма заходів УКА до кінця 2022 виглядає дуже насиченою й відкриває нові можливості для інтернаціоналізації кластерів УКА. Але з іншого боку, чи готові самі кластери, їх члени, чи достатні загалом наші колективні спроможності?

Кластерні політики в Європі і не тільки

Кластери – це специфічна форма кооперації між організаціями, які будучи конкурентами в певній сфері, співпрацюють та доповнюють один одного задля розвитку і досягнення спільних цілей.

Аналітичний звіт «Розвиток інноваційних екосистем в регіонах Запоріжжя та Харкова»

лютого по травень в проекті ClusteRISE пройшов цілий ряд заходів по аналітиці регіональних інноваційних екосистем промислових хайтек (ІЕПХ) в регіонах Запоріжжя, Харкова, а також, частково в інших регіонах України. Ці заходи включали опитування ринку, аналізи інноваційної екосистеми

Кейси виробничої кооперації в кластерах ІАМ – постановка головних питань

В грудні 2020 ми опублікували перший огляд кластерної кооперації в секторах Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування. Через рік, в грудні 2021 ми підсумовуємо ці кейси новими подробицями, а також підводимо підсумки року кластерів

Дослідження ЛДВ в регіонах Харкова та Запоріжжя – головні висновки 

АППАУ випустила фінальний звіт в проєкті ClusteRISE. ClusteRISE – перший в Україні проєкт у розвитку кластерів промислових хайтек секторів за концепцією ІАМ (Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування).

Фінальний звіт проєкту ClusteRISE

АППАУ випустила фінальний звіт в проєкті ClusteRISE. ClusteRISE – перший в Україні проєкт у розвитку кластерів промислових хайтек секторів за концепцією ІАМ (Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування).

Звіт проєкту “Інтеграція 4.0” – початок руху на ре-індустріалізацію регіонів

Фінал проєкту «Інтеграція 4.0» 9 березня в Миколаєві був багатим на ідеї, пропозиції та готові рішення в сфері регіонального розвитку промислових хайтек секторів. 6 регіонів, що продемонстрували свої здобутки, але також ділились своїми поглядами на майбутнє яскраво доказали

Новий звіт АППАУ – «Краща співпраця – як відповідь на виклик деіндустріалізації»

Аналітичний звіт АППАУ «Краща співпраця влади, бізнесу, науки та освіти – як відповідь на виклик деіндустріалізації країни» висвітлює стан та перспективи розвитку промислових хайтек секторів в регіональних стратегіях.

Міжкластерний обмін досвідом по роботі з ОТГ: практичне впровадження кластерної моделі економіки

4 серпня 2022 року відбулася зустріч координаторів кластерів-членів Українського кластерного альянсу (УКА) з приводу досвіду співпраці з об’єднаними територіальними громадами (ОТГ) та місцевими органами влади.

Рекомендації щодо розширення членства для кластерів УКА

Цей документ базується на досвіді запуску кластерів ІАМ в регіонах України, доповнених кращими практиками більш зрілих асоціацій кластерного типу як АППАУ, УАМ та інші. Документ описує кращі практики у вигляді рекомендацій та адресований кластерним координаторам та членам правлінь.

Як організувати регіональний кластер: 10 порад для початківців

До кластерного комітету Industry4Ukraine звертаються колеги з питанням щодо допомоги в старті нових кластерних організацій. Наводимо нижче кілька порад, рекомендацій, а також методичних напрацювань з проекту ClusteRISE, які можуть бути в нагоді ініціаторам кластерного розвитку, особливо для промислових секторів.

Модель зрілості кластерів – роль метчмейкингу та як його включити

Шлях від простого нетворкингу до справжніх проектів з розвитку бізнесу кластерної спільноти, їх ефективної реалізації не є простим чи швидким. Цей шлях лежить через включення інструменту метчмейкингу.

Платформа ECCP – що важливого та корисного для кластерів України

Платформа ЕССР (European Cluster Collaboration Platform) вже чимало років є справжнім «вікном в Європу» для українських кластерів. В 2021 році платформа була оновлена, а завдяки зусиллям кількох партнерів здобуває все більшої популярності

Експорт та Інтернаціоналізація – кращий досвід кластерів України

Обговорення в експертному середовищі Індустрії 4.0, а також в кластерах ІАМ в лютому 2021 року показали певне нерозуміння в ієрархії та сегментації інструментів та інституцій інноваційного розвитку.

Амбасадори Industry4Ukraine

Центри Швидкого Реагування (далі – ЦШР) в рамках Українського кластерного альянсу (далі – УКА) об’єднують кілька кластерів однієї або споріднених галузей із головною метою – покращення спроможностей своїх учасників для виконання поставлених завдань в управлінні Ланцюгами Доданої Вартості (далі – ЛДВ).

Центри Швидкого Реагування в рамках Українського кластерного альянсу: огляд концепції

Центри Швидкого Реагування (далі – ЦШР) в рамках Українського кластерного альянсу (далі – УКА) об’єднують кілька кластерів однієї або споріднених галузей із головною метою – покращення спроможностей своїх учасників для виконання поставлених завдань в управлінні Ланцюгами Доданої Вартості (далі – ЛДВ).

Інструменти промоції Індустрії 4.0 – базовий цикл для регіонів

Обговорення в експертному середовищі Індустрії 4.0, а також у кластерах ІАМ (Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування) в лютому 2021 року показали певне нерозуміння ієрархії та сегментації інструментів й інституцій інноваційного розвитку.

Проєкт Національної програми кластерного розвитку до 2027

Проєкт національної програми кластерного розвитку до 2027 є рамковою програмою, що подається на затвердження в Мінекономіки з метою встановлення керівного документу для всіх стейкхолдерів кластерного розвитку України

Програма Експорту-Інтернаціоналізації від Українського кластерного альянсу

Програма «Експорт та Інтернаціоналізація промислових МСП» розроблена Аналітичним центром Українського кластерного альянсу (УКА), як частина пропозицій антикризової програми дій уряду в 2022. Документ є публічним та колективним звертанням кластерів УКА до уряду України з метою кращої координації та включення пропозицій УКА в урядові програми антикризових дій.

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag