Skip links

Дорожня карта УКА на 2022-23 роки

Координаційний штаб УКА у вересні 2022 завершив розробку дорожньої карти Альянсу на 2022-23 рр. Це головний стратегічний документ, який задає цілі та стратегію розвитку УКА до кінця 2023. Документ орієнтований на ключових стейкхолдерів УКА: керівників кластерів Альянсу, членів правлінь та учасників, урядові організації, українських і міжнародних партнерів.

Документ розроблений у класичній структурі – від аналізу поточного стану, через постановку цілей, стратегічні опції досягнення, план і бюджет.

Дорожня карта відображає рух у часовому вимірі по 6 ключовим напрямам.

Головні напрямі дій на 2022-23 роки:

  • Зростання – екстенсивне зростання змінюється в березні 2023 на інтенсивне (відбір найбільш зрілих кластерів, із фокусом на якості менеджменту).
  • Інституціоналізація – від покращення власної самоорганізації до виведення програми 2027 на державний рівень.
  • Зростання спроможностей є ключовою стратегією УКА в контексті ще недостатньої зрілості більшості кластерів та війни, що триває.
  • Міжкластерна співпраця – план передбачає вихід на кілька проектів на початку 2023 й далі – розгортання більшої кількості.
  • Інтернаціоналізація – кластери мають перейти від проектів для кластерів до реального зростання експортних показників своїх членів.
  • Інноваційний розвиток. Цей напрямок є контраверсійним у поточному стані кластерів УКА (слабких спроможностей) але дуже бажаним і цільовим.

Структура УКА відповідає заданим напрямам, відповідно, план і бюджет також налаштовані на досягнення якісних зрушень по ним.

Бюджет в 1,8 млн. гривень є сильним стартовим поштовхом для зростання УКА в початковому періоді 2022. Швидке зростання, яке демонструє УКА, неможливе без фінансування й, у цілому, УКА забезпечує головні свої активності необхідним бюджетом.

Головна допомога надається німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки уряду Німеччини.

Даний документ також розроблений у рамках міні-проєкту UCA Projects Promo, що також виконується за підтримки GIZ.

Завантажити документ можна за посиланням.

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag