Skip links

Проєкт Національної програми кластерного розвитку до 2027

Проєкт національної програми кластерного розвитку до 2027 є рамковою програмою, що подається на затвердження в Мінекономіки з метою встановлення керівного документу для всіх стейкхолдерів кластерного розвитку України. Документ аргументує необхідність прискорення кластерного розвитку, окреслює головні засади та орієнтири розвитку до 2027 року.

Документ побудований в наступному викладі: від огляду базових понять й висвітлення засад кластерної економіки в європейському розумінні, аналізу кращих європейських політик та практик – й до аналізу та завдань українського кластерного розвитку.

Дорожня карта акцентує на семи важливих рубежах (milestones), проходження яких має реалізуватися з кінця 2020 до 2024 роки. Перші три етапи фокусують на наступному:

  • Кластерна мобілізація спільноти – створення кластерного комітету (асоціації), який здатен взяти на себе відповідальність за кластерний рух в Україні.
  • Інстутиціоналізація – реальна підтримка державою, й насамперед з боку Мінекономіки та регіональних органів влади.
  • Запуск програми back2basic – проведення атестації кластерів у відповідності до визначених засад і критеріїв якості кластерів.

Пропозиція містить конкретні цілі по зростанню кластерів, а також рекомендації для трьох категорій: центрального уряду, органів виконавциї влади регіонального рівня та керівників кластерних організацій.

Документ підготовлений у робочій групі на платформі Industry 4 Ukraine за участю УКА.

Завантажити документ можна за посиланням. Поточна фаза документу – громадське та експертне обговорення. Офіційно проєкт програми буде направлений в Кабінет Міністрів України найближчим часом.

Корегування, пропозиції доповнення, критика – пишіть на info@clusters.org.ua.

Ця публікація підготовлена за підтримки програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові, Україні.  Детальніше: www.eu4business.org.ua

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag