Аналітичний звіт АППАУ «Краща співпраця влади, бізнесу, науки та освіти – як відповідь на виклик деіндустріалізації країни» висвітлює стан та перспективи розвитку промислових хайтек секторів в регіональних стратегіях.
Звіт констатує значні розбіжності між деклараціями цілей в стратегіях регіонального розвитку до 2027 й реальними планами та проектами, й робить висновок про те, що регіони продовжують курс на деіндустріалізацію економіки країни. У висновках вказується, що фактично – це курс на економіку бідності.
Вихід пропонується в покращенні співпраці бізнесу, влади та науки в трьох ключових напрямах діяльності:
1) в пріоритезації проектів розвитку середньо- та високотехнологічних секторів промисловості;
2) позиціонуванні місцевих інноваційних кластерів, як інструменту №1 інноваційного та галузевого розвитку, з відповідним наданням підтримки;
3) запуску масштабних цільових програм по переходу підприємств на технології Індустрії 4.0.
АППАУ, партнери та учасників CLusteRISE та “Інтеграція 4.0” пропонують конкретні програми дій – проекти та ініціативи, що представляють вже готові інструменти розвитку кластерів та смарт-спеціалізації регіонів.Інноваційні українські кластери готові підтримати регіональні еліти в необхідних змінах, й звіт наводить численні приклади їх розвитку в Харкові, Запоріжжі, Вінниці, Миколаєві та Києві.
Звіт розроблений в рамках проєкту з розвитку кластерів ІАМ в регіонах Харкова та Запоріжжя «ClusteRISE», який виконує Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) в рамках проєкту «Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі», що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини. Окремі думки, висловлені в матеріалах, є особистою позицією авторів і необов’язково відображають точку зору Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.