Skip links

Фінальний звіт проєкту ClusteRISE

АППАУ випустила фінальний звіт в проєкті ClusteRISE. ClusteRISE – перший в Україні проєкт у розвитку кластерів промислових хайтек секторів за концепцією ІАМ (Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування). Він має довгу перед-історію з 2016 року відколи асоціація АППАУ розпочала спроби змін та об’єднання акторів ІАМ в кількох регіонах України. Проект, підтриманий GIZ мав на меті підтримку та розвиток 2-х кластерів ІАМ в регіонах Запоріжжя та Харкова, й тривав з серпня 2020 по листопад 2021.

План проєкту базується на засадах концепції кластерів ІАМ, які передбачають впровадження в кластерних організаціях 3-х ключових компонентів – Smart Organization, Smart Product та Smart Export.  Також план враховує положення проєкту Національної стратегії кластерного розвитку від вересня 2020.

В цілому план проєкту був виконаний, а місцями – перевиконаний за рахунок нових ініціатив учасників кластерів. Натомість, визначені критерії успіху проєкту, як кількість учасників кластерних організацій, спроможність утримувати менеджмент та зростання експортних показників є недовиконаними. Головними перешкодами звіт визнає недооцінку складності та обсягів завдань з консолідації та об’єднанню учасників регіональних спільнот та труднощі з впровадження системи ефективного менеджменту в кластерних організаціях.

Тим не менше, цей звіт вказує та аналізує на низку інших позитивних результатів, – як серйозні зміни в інноваційних екосистемах регіонів  (що є основою для Smart Product), повільне, але поступове зближення з регіональними владами й потужний вплив на розвиток кластерного руху в Україні. Проєкт суттєво вплинув на зростання кластерних активностей в інших регіонах України й запропонував також низку методичних напрацювань та кращих практик, доступних сьогодні для розповсюдження та застосування іншими подібними кластерами в Україні.

Таким чином, проєкт ClusteRISE можна визнати цілком успішним, як в сенсі життєздатності нових кластерних організацій в регіонах, так і в контексті впливу на національний рівень.

Скачати весь звіт можна за посиланням.

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag