
Програма EIF залучає все більше промислових інноваторів
27 вересня відбувся черговий вебінар програми EIF із просування інноваційних колів. На відміну від попередніх заходів цього разу просувалися не лише коли програми I4MS, але також коли (гранти), які доступні в Україні за різними напрямами підтримки МСП, тобто, не тільки інноваційні.
Вебінар зібрав понад 50 учасників-представників різних категорій бізнесу, кластерів, науковців та університетів.
Андрій Бородюк, керівник програми EIF УКА/АППАУ, представив огляд грантових програм I4MS/Horizon Europe.
Тетяна Котенко, головний експерт програми EIF по грантам в Україні, своєю чергою, чергу розкрила деталі грантових програм доступних українському бізнесу в Україні.
Олександр Бондаренко, експерт DIH КПІ, представив огляд грантової програми SHOP4CF.
Зростання відвідуваності подібних вебінарів свідчить про зростання попиту на грантову підтримку. Власне, про це свідчать і попередні результати опитування кластерів УКА – перші 2 потреби учасників серед топ-10 стосуються грантової підтримки. Тому не дивно, що до подібних програм все активніше долучаються українські промислові МСП і стартапи.
Але ще більш важливим є питання ефективності цих програм. Тільки за вересень ми отримали 3 звістки про перемоги МСП у програмі EIF. Наприклад, член АППАУ стартап SmartZavod виграв грант Mind4Machine на 60 тисяч євро. Раніше ще 4 українські інноваційні компанії отримали гранти по 60 тисяч євро у рамках конкурсу BOWI. Про перемогу в цьому конкурсі читайте свіже інтерв’ю з технічним директором «Укрінтерм», однієї з компаній-переможців.
Водночас, потенціал кластерів УКА є набагато більшим – подаються все ще мало учасників по відношенню до кількості інноваторів і МСП у наших спільнотах, а багато кластерів взагалі не знають про наш метчмейкінг. Тому Андрій Бородюк закликав учасників вебінару активніше реєструватися на платформі УКА й подаватися на гранти. І справді, ситуація сьогодні докорінно відрізняється від тієї, що була рік чи два тому. Зараз на платформі метчмейкингу УКА ви бачите весь список актуальних грантів по програмі I4MS/Horizon Europe та по близьким до неї. У серпні АППАУ додала перелік грантів, що їх в Україні пропонують інші міжнародні донори. Таким чином, якщо ви стартап, інноваційне МСП (інтегратор чи промисловий замовник), або просто шукаєте технологію на своє виробництво – достатньо зайти на платформу, вибрати свій грант і далі просто заявити про свій інтерес до нього. АППАУ надасть експерта, який вас буде супроводжувати, й уся підготовка займе буквально 1-3 тижні. Така система почала діяти після того, як АППАУ налагодила співпрацю з DIH КПІ, саме звідти сьогодні йде експертна підтримка.

Зараз у портфелі платформи УКА є 12 грантів для цифрових інноваторів (загальна сума – 1,2 млн. євро) та 14 грантів для інших МСП, не обов’язково інноваційних (загальна сума – до 2 млн. грн).
Організатори вебінару закликали учасників ринку активно приєднуватись до платформи УКА та подаватись на гранти. Власне, цей заклик був почутий – упродовж 27-28 вересня до платформи приєдналися 12 нових користувачів.
Подивитись презентацію програми I4MS та відеозапис можна також у групі платформи: https://matchmaking.appau.org.ua/groups/bowi/documents/.
Довідково: Програма EIF просуває інноваційні європейські гранти для промислових МСП і стартапів з червня 2021 року. Вона є унікальною для українських промислових підприємств, МСП і стартапів з точки зору складу та якості сервісних послуг у сферах секторів промислового хайтек. Ініціатор програми – асоціація АППАУ, лідер вітчизняної Індустрії 4.0, і яка з 2021 також є контактною точкою програми I4MS / Horizon Europe, орієнтованої на поширення цифрових інновацій у промисловості. У травні 2021 АППАУ спільно з Центром 4.0 КПІ виграла грант BOWI на розвиток центру цифрових інновацій у КПІ (DIH КПІ) за європейською моделлю. З того часу АППАУ активно промотує сервіси підтримки експертів DIH КПІ для українських МСП. За перший рік роботи програма принесла 5 виграних грантів I4MS для 8 підприємств, що підтверджує її ефективність.