Skip links

Звіт вебінару EEN “Бізнес з Україною – Статус quo та перспективи” за 21.03

21 березня відбувся вебінар EEN “Бізнес з Україною – Статус quo та перспективи”, який організували Торгово-промислова палата Штутгарта спільно з німецько-українською промислово-торгівельною палатою, Українським кластером автомобільної промисловості та мобільності, Українським кластерним альянсом та Enterprise Europe Network

Зустріч відкрила Barbara Effenberger та Thomas Bittner з IHK Region Stuttgart. 

Потім виступив Сергій Лісніченко, AHK (Німецько-українська торгово-промислова палата), який наголосив на тому, що Україна попри все продовжує працювати та показує чудові результати своєї роботи. Росія заблокувала Чорне море, яким йшло багато торговельних поставок, але ми знайшли шлях, щоб постачати зерна за кордон. Після перемоги, Україна зможе багато запропонувати Європі, адже в нас освічені та працьовиті люди.

Фінансове питання України та можливості інвестування


André Fritsche, голова оперативної групи “Україна|Росія”, DIHK поділився важливою інформацією щодо доступних механізмів підтримки України. Зауважив, що про Україну говорять на багатьох конференціях світу і зокрема уряд та кластери Німеччини. André пояснив, що для України вже є доступні механізми підтримки, а саме гарантії торгових кредитів, страхування та інвестиційні гарантії, а також захист від політичних ризиків (в т.ч. через війну). Уряд Німеччини надає Україні політичну підтримку та фінансові гранти для допомоги у відбудові через тривалі руйнування Росією. Також були озвучені деталі програми підтримки IPID (яка надала у 2022 Україні допомогу у 1,7 мільярда євро) і вже запланувала нову вагому суму на 2023. Також в січні запустили програму координації фінансової підтримки G7. 

Johannes Jung, голова відділу стратегії, права та зовнішньої торгівлі WM BW зазначив, що вони наближаються до підписання проєктних ліній фінансової підтримки України та підкреслив важливість розвитку інфраструктури та створення нових виробничих центрів після закінчення війни. Також було озвучено щодо потенціалу для Східної Польщі, яка може стати хабом відновлення для України й важливість презентації всіх регіонів України для залучення нових партнерів і політичної підтримки.

Herwig Maaßen, старший менеджер, PwC підкреслив важливість Львова як цінного місця для інвестиційних можливостей. Інвестування для міст, які близькі до лінії фронту гарантувати значно складніше, але безпечніші зони мають великі шанси. Вже прийняті позитивні рішення щодо інвестування в Україну, зокрема в будівельну галузь, енергетичну та інфраструктуру. 5 українських компаній вже отримали підтримку і планується збільшувати цю кількість. Також надав приклад останнього річного звіту, в якому можна прочитати про інвестиційні гарантії Німеччини за 2022 рік. Наразі Україна вже отримала інвестиційні гарантії на суму 1,2 млрд євро.

Felix Brücher, керівник відділу маркетингу Allianz Trade зазначив, що його компанія приділяє велику увагу інвестиціям в агробізнес, інфраструктуру та програму відновлення України. Вони готові покривати економічні та політичні ризики та надавати всіляку необхідну підтримку країні.

Німецька автомобільна промисловість та її перспективи щодо міжнародного співробітництва

Angela Mans, керівниця відділу зовнішньої торгівлі, міжнародних відносин і митної справи Німецької асоціації автомобільної промисловості VDA нагадала, що вона і зокрема її компанія підтримують Україну, а також презентувала діяльність VDA.

Члени-компанії німецького автомобільного кластера:

  • Оригінальні виробники обладнання.
  • Причепи, кузови та автобуси.
  • Постачальники автомобільних запчастин.

Можливості співпраці з Україною:

  1. Автомобілебудування та виготовлення на території України запчастин.
  2. Інвестиційні можливості у виробництві авто та літієвих акумуляторів, оскільки саме Україна має найбільші запаси літію в Європі.

https://www.automotive-collab.com/ – сайт для пошуку партнерів у Німеччині.

Також Анджела наголосила, що 5-10.09.23 відбудеться найбільша та найважливіша подія автопромисловості IAA MOBILITY, на участь в якій вже погодились Ольга Трофимова відразу на конференції.

Ольга Трофимова, менеджерка Українського кластера автобудування та мобільності розповіла про потенціал і можливості партнерства з українськими бізнесами. Оскільки багато людей переїхали зі сходу на захід, Україна зараз має дуже багатьох кваліфікованих працівників для сфери автобудування, які можуть активно розвивати економіку країни.

Компанії, яким Україна постачає деталі.

Основні гравці сфери бізнесу зараз розташовані на заході України

Україна відкрита для інвестицій і зокрема автопромисловість, яка є перспективною сферою для розвитку економіки та партнерських стосунків. Україна вже показала свою силу та відповідальний підхід до роботи, то ж співпраця між країнами може принести хороший результат всім сторонам. 

Як Enterprise Europe Network може допомогти німецьким компаніям в Україні

Ольга Шубіна-Куриленко, керівниця Координаційного центру підтримки експорту CCI України ще раз висловила подяку за допомогу Німеччини Україні, нагадала з якими труднощами зіштовхнувся бізнес з початку війни. Проте, навіть наперекір цьому, бізнеси продовжують працювати та створювати партнерства. 

Доповідь продовжила Ольга Фесенко, генеральна менеджерка консорціуму EEN Ukraine та керівниця відділу трансферу технологій Інституту фізики НАН України. EEN Ukraine працює вже 9 років і зосереджується на чотирьох основних темах: інноваціях, інтернаціоналізації, усіх секторах економіки та доступу до фінансування. Має понад 600 активних клієнтів у різних регіонах України й відповідно велику базу даних клієнтів, що дозволяє знайти для них відповідних партнерів та можливості. EEN організовують тренінги, семінари, заходи для пошуку партнерів та інвесторів, а також підтримку у залученні інноваційних технологій. 

Досвід ведення бізнесу в Україні – можливості та виклики

Наступні два спікери розповіли про свій досвід ведення бізнесу з Україною під час війни. 

Nora Strohmer, керуюча директорка, Eugen Fahrion GmbH & Co. KG, Kaisersbach, розповіла про виклики, з якими зіткнулася її компанія в Україні (Ужгород), зокрема проблеми з електроенергією та війною, що триває. Однак, попри ці труднощі, компанія продовжує працювати в Україні й виробляє близько 20% продукції для німецького ринку.

Martin Goebel, керівник комерційного заводу, Kromberg & Schubert розповів, що його компанія працює з 40 заводами й знаходиться в Житомирі. Вони є одним із найбільших постачальників автомобільної продукції у світі, виготовляють деталі для всіх основних німецьких брендів. З початком війни фабрика стикнулася з проблемою кадрів, поставили роботу на паузу, проте досить швидко адаптувалися і продовжують працювати.

“A Year ago we decided to stay in Ukraine and to support 3500 people and their families. And now we have EVEN HIGHER motivated and productive skilled employees which lead us to achieve Quality Award among all our plants. “ 

Після завершення презентацій відбулися пітч-сесії від українських бізнесів

  • Олександр Стародуб представив компанію Spheros Electron JV, що займається кліматичними системами та металообробкою. 
  • Марія Чебушева розповіла про свою компанію STO, яка займається автомобільними запчастинами та має 611 працівників.
  • Максим Анісімов  представив свою компанію VD MAIS, яка займається виготовленням електроніки.
  • Олександр з компанії Megatex представив свою компанію як провідного виробника батарей в Україні. Компанія знаходиться лише у 200 км від кордону з Польщею, що дає зручність для міжнародної співпраці. Компанія експортує свої продукти в 18 країн.
  • Ольга Мелех презентувала компанію Квота, яка виготовляє комплектуючі для прес-форм та штампів.
  • Олексій Панчук представив свою компанію interCargoTruck, яка є лідером у своєму сегменті в Україні та здатна надавати послуги автобудування та комплектуючих для німецьких виробників. 
  • Адріан Литовченко розповів про PAAZ Poltava, займається виробництвом автомобільних деталей та комплектуючих. 
  • Марія Кравченко представила компанію CLIXAR, що працює у сфері систем захисту та пломбування техніки. 
  • Сергій Макуха презентував черкаську компанію MOKA, що займається виробництвом контейнерів та спецтехніки.
  • Компанія Резинотехніка працює у сфері виробництва деталей та запчастин для аграрної галузі та інших сфер промисловості. 
  • Ярослав Олійник розповів про Brave Technics Ukraine – це компанія, яка спеціалізується на оброблені металевих виробів та виробництві інструментів.

Загалом вебінар був чудовою можливістю почути про можливості інвестування та пропозиції від німецьких партнерів. Ми бачимо велику підтримку та готовність працювати разом на відбудову України.

Leave a comment

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag