Skip links

Запуск маркетплейсу Land4Developers

У жовтні 2022 АППАУ здійснює свій давній намір – переходить до активної фази промоції ресурсу Land4Developers. Цей ресурс – єдиниий в Україні марктеплейс розробників та інтеграторів промислових систем керування, призначених для їх експорту-інтернаціоналізації. Детальніше про цю платформу, цілі та завдання в її просуванні – у цьому огляді.

Історія проекту

З 2016 року Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) тримає курс на просування українських розробників промислового хай-теку на зарубіжні ринки. Ресурс Land4Developers, розроблений нами в 2020 і позиціонується як ключовий актив у консолідації, презентації та промоції спільноти Індустрії 4.0. Коштів тоді для промоції в нас не вистачило. Але зараз, коли внутрішній ринок впав у рази, й виклики експорту-інтернаціоналізації зросли як ніколи раніше, настав час для його активації. Дирекція АППАУ віднайшла ресурси й допрацювала Land4Developers у частині окремого маркетплейсу для системних інтеграторів АСУТП-ІТ і з жовтня 2022 запускає кампанію з промоції на внутрішні та зовнішні ринки.

Позиціонування Land4Developers

Land4Developers – це єдиний маркетплейс і хаб вітчизняної спільноти Індустрії 4.0 для просування на міжнародній арені. В Україні немає іншого колективного ресурсу розробників 4.0, і те саме стосується інших категорій промислового хай-теку: системних інтеграторів АСУТП-ІТ, розробників, проектувальників, конструкторів тощо.  

Сьогодні цей сайт містить:

 • Облікову базу більше 100-а розробників Індустрії 4.0.
 • Базу аутсоурсингу 25-ти провідних інтеграторів АСУТП-ІТ.
 • Короткі представлення ключових розробників (більше 30-ти).
 • Блог про промислових розробників та інноваторів 4.0.
 • Аналітичні огляди та статті про українську Індустрію 4.0.

Найголовніша функція – це маркетплейс. Фактично, платформа містить два маркетплейси: перший – для пошуку інноваторів в Індустрії 4.0, і другий – для пошуку інтеграторів промислових АСУТП-ІТ, які мають сьогодні вільні ресурси. Останній зроблений на базі опитування 20+ інтеграторів у квітні 2022 й орієнтований на аутсорсинг інжинірингових послуг у сфері промислових систем керування.

Таким чином, система задовольняє попит зарубіжної аудиторії, потенційних інвесторів, замовників, партнерів тощо, у пошуку відповідних компаній в Україні. Інтерес багатьох партнерів України до подібних ресурсів із початком війни зріс у рази, але потенційним партнерам завжди бракувало належного інструменту пошуку та вибору.

Land4Developers як ключовий актив для всієї спільноти промислового хай-теку

Чому цей ресурс є ключовим для нашої спільноти? Ми маємо кілька аргументів. 

Українські промислові та цифрові інноватори 4.0 практично невідомі у світі.

Іноземним партнерам важко зрозуміти переваги України як локації потенційного ресурсу для розробок чи системної інтеграції. Потенційні замовники, інвестори, партнери не знають про наш потенціал, можливості та ресурси, й, відповідно, зараз, в умовах дуже високої готовності партнерів допомагати нам, усі запитують про конкретні механізми або інструменти. Отже, давно пора вивести Land4Developers на міжнародну орбіту.

Вітчизняний ринок падає, а виклики експорту стають ще більш актуальними

Невідомість українських розробників та інтеграторів – тільки один із викликів. Ми давно маємо цілий «букет» проблем: недостатня конкурентоспроможність, слабкі позиціонування й таргетинг, плутанина експорту з інтернаціоналізацією, слабкий маркетинг. Ці проблеми неможливо вирішити поодинці – нам потрібне об’єднання, й Land4developers об’єднує різні категорії промислового хай-теку. Наразі в базі ресурсу представлені тільки дві категорії: розробники інноваційних рішень Індустрії 4.0 та системні інтегратори АСУТП-ІТ. Але ми плануємо поступово розширювати цей перелік іншими категоріями. Пріоритетним є завдання наповнення бази проектувальників із різних сегментів.

Зростають розриви між позиціями ІТ-індустрії та вітчизняного промислового хай-теку

ІТ-індустрія «зробила сама себе», оскільки 10+ років інвестувала в свою промоцію за кордоном. Водночас, серед численних веб-ресурсів про стартапи та інновації англійською від нашого ІТ-сектору практично немає таких з орієнтацію на промислові сектори. Отже, перший крок промислових інноваторів до повторення успіху ІТ – це спільний англомовний ресурс.

Land4Developer – уособлює 7-річний досвід розвитку вітчизняної Індустрії 4.0

АППАУ системно розвиває рух «Індустрія 4.0 в Україні» з 2016 року. Облік інноваторів 4.0 у вигляді ландшафту І4.0 ми розпочали в 2017, а в 2019 видали повний аналітичний огляд й зробили другу версію ландшафту. Наразі ми розробляємо третю версію, де буде ще більше інноваторів, але також інтеграторів АСУ-ІТ. Ми єдині в Україні, хто виробляє  аналітику в даному сегменті ринку.

 Наші цілі в промоції Land4Developers

Наші цілі є, головним чином, маркетинговими. До кінця 2022 ми прагнемо:

1)  Покращити імідж та обізнаність цільових аудиторій на ринках ЄС та США про українську спільноту Індустрії 4.0, АППАУ та наші сервісні компанії, інтеграторів і розробників. КРІ – зростання органічного трафіку та бази підписників (до 300 іноземних відвідувачів).

2)   Зробити сайт ресурсом лідогенерації: генерувати не менше 20 запитів на місяць, включно з запитами на аутсорсингові послуги системної інтеграції. Для реалізації цієї цілі важливі технічні доопрацювання сайту як «машини лідогенерації» для розробників та системних інтеграторів (установлення лід-форм тощо).

3)   Долучення членів АППАУ та спільноти І4.0 (включно з кластерами ІАМ) до спільного формування якісного англомовного контенту з виробленням спільних стандартів маркетингових комунікацій. КРІ – кількість долучених менеджерів із комунікацій/маркетингу до генерації контенту (не менше 10-ти), спільна промоція ресурсу через інші джерела та канали АППАУ й Українського кластерного альянсу.

Остання ціль може розширюватися – за наявності початкових домовленостей ми можемо повернутися до формату B2B Ukraine 2012-17 рр. як ключового ресурсу та об’єднання українських провідних маркетингових агенцій і експертів.

Що вже зробила спільнота АППАУ

Ми вже роками просуваємо українські промислові хайтек-сектори. АППАУ є головним розробником багатьох документів на рівні стратегій і політик: як стратегія Індустрії 4.0, дорожні карти цифрової трансформації індустрій, модель інноваційних екосистем промислового хай-теку, стратегія експорту-інтернаціоналізації тощо. У сфері експорту-інтернаціоналізації ми випустили брошуру Made in Ukraine 4.0 ще в 2017, у 2019 – випустили аналітичний звіт Landscape Industry 4.0 in Ukraine, де ясно діагностували проблеми інноваційної екосистеми. У 2020 ми запустили даний сайт і пропозицію «Розумної інтеграції в ланцюги доданої вартості».

З початком війни АППАУ стає ініціатором створення Українського кластерного альянсу (УКА) і спільно з іншими членами УКА розробляє програму «Експорт-Інтернаціоналізація промислових МСП». У ній зазначено 11 проектів, у тому числі розвиток Land4Developers.

У рамках своєї спільноти за цей період ми виконали наступні роботи:

 • Приєдналися до асоціації системних інтеграторів США і тим самим відкрили доступ для своїх членів до цього ринку та нових партнерів.
 • Налагодили системний фандрейзинг від CSIA, також від двох міжнародних донорів – для всіх кластерів УКА. Саме завдяки CSIA ми спроможні зараз інвестувати в Land4developers.
 • Запровадили цілу низку партнерств у країнах ЄС – це кластери в Іспанії, Франції, Литві, Польщі, Чехії та Бельгії, а також пан’європейські асоціації як Orgalim та CECIMO.

Усі ці партнери готові нас просувати, долучати й цікавляться нашим ресурсом сервісних послуг як у розробках, так і в системній інтеграції. Але щоб надавати детальну інформації про наші послуги, ми маємо генерувати набагато більш сучасний та актуальний контент для потенційних споживачів. У першу чергу, мова про бази даних, які лежать в основі маркетплейсу Land4developers, а також про корисний контент.

Інтерв’ю з лідерами ринку, нашими інтеграторами та розробниками, а також інформації про їх продуктові новини – два найзатребуваніші види контенту

Щодо фінансового внеску – АППАУ вже виділила на проект «Promotion Land4developers» 5 тисяч євро. Ці кошти йдуть на доопрацювання сайту, створення баз даних, оплату роботи контент-менеджерів і маркетологів. Зокрема, крім сайту вже запущені канали на Linkedin та Twitter – запрошуємо всіх бажаючих підписуватися на ці ресурси.

І все ж, нам критично бракує фінансування та допомоги у створенні контенту.

Як ви можете долучитися до просування Land4Developers

Для промоції ресурсу Land4Developers нам, першочергово, потрібні:

 • Спеціалісти з маркетингу з фірм І4.0, й серед них – контент-менеджери, райтери та SMM-менеджери. Ці фахівці можуть вносити свій вклад своїм часом та знаннями, виконуючи певні обсяги робіт по генерації та управлінню контентом, у тому числі для просування власних компаній.
 • Технічні експерти, продакт-менеджери, які можуть продукувати експертний контент – як оглядові та аналітичні матеріали про технології, реалізації, use-cases тощо.
 • Керівники будь-яких фірм нашої спільноти, які готові надавати донати на розкрутку ресурсу.
 • Амбасадори Industry4Ukraine (див. Ініціативу Industry4Ukraine), готові просувати цей ресурс по своїм каналам, залучати міжнародні медіа-ресурси, а також надавати відповідний контент у своїй сфері спеціалізації.
 • Міжнародні донори, для яких експорт, інтернаціоналізація та підтримка інноваційних промислових МСП є пріоритетними.

У залежності від вашої категорії та готовності допомагати ви можете обирати різні опції.

 

Категорія

Керівник компанії

Маркетолог

Технічний експерт

Амбасадор І4U

Міжнародний донор

Ваш можливий внесок

 

Контент

 

**

****

***

 

Промоція

 

*****

**

****

 

Фінансова підтримка

**

 

 

 

*****

Ваші можливі переваги

 

Вихід на нові ринки

*****

**

**

 

 

Лідогенерація

***

*****

**

 

 

Фінансове стимулювання

 

5к+ грн на місяць*

5к+ грн на місяць*

 

 

Критерії професійних стандартів

*

****

*****

Сприяння виходу власних проектів

Відповідність власним пріоритетам

 

* Умови фінансової винагороди для професійних маркетологів та експертів залежать від домовленостей щодо регулярного внеску в експертний контент та його промоцію. Детальніше – після вашої реєстрації в програмі.

Окремо завважимо опції підтримки самими інтеграторами АСУТП чи ІТ – ваше приєднання до АППАУ, або ж цільові внески по 100 або 200 євро значно сприятимуть промоції ресурсу для міжнародної аудиторії, на це йде сьогодні більша частина нашого бюджету. У результаті – мова про ваші ж замовлення.

Отже, кожен професіонал може внести свій внесок у зростання стійкості української спільноти Індустрії 4.0. Наша спільнота є головним активом для трансформації української промисловості на шляху її диджиталізації та інноваційного зростання. Слоган #Professionals4Ukraine запропонований нашим колегою з Італії, амбасадором нашої спільноти Луїджі де Бернандіні, і сьогодні йому вже слідують десятки професіоналів із ЄС та США, які прагнуть допомогти нам. Якщо в успіху українців на міжнародній арені зацікавлені європейці та американці, можливо, й нам самим потрібно краще демонструвати професійну солідарність і об’єднатися в спільному русі на інтернаціоналізацію?

З питань долучення до команди промоутерів маркетплейсу Land4Developers звертайтеся до керівника проекту Олени Садоми: lena.sadoma@appau.org.ua.

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag