Skip links

«Україна-Чехія» – бізнес-місія українських компаній у Брно в жовтні 2022

Драфт-програма

Український кластерний альянс (УКА) завершує підготовку до візиту делегації кластерів альянсу в Брно, Чехія, де в рамках виставки MSV підготовлена серія заходів в форматі двосторонніх обмінів. Ця публікація надає деталі програми та вимоги до підготовки заходів з української сторони і також служить анонсом для залучення учасників кластерів УКА.

Контекст заходу

У червні АППАУ запустила процеси підготовки з білатеральної адженди по Індустрії 4.0 з трьома чеськими партнерами: ТПП м. Брно, кластером Індустрії 4.0 (Брно) та з державним агенством CzechInno (Прага). Ці обміни були наслідком попередніх, які тривають ще з 2021 року. До обмінів також долучений Запорізький кластер ІАМ, що має меморандум про співпрацю з кластером Індустрії 4.0 із Брно, а також приймав керівника делегації Томаша Кубалу на індустріальному форумі в Запоріжжі у грудні 2021 року.

АППАУ розпочала обміни по І4.0, слідуючи виробленій в УКА стратегії на розвиток двосторонніх відносин, це дозволила зробити серія С2С (Cluster-2-Clusters) зустрічей весною 2022. Також важливу роль відіграє в цій стратегії запуск ініціативи Ambassadors of Industry4Ukraine, націленої на долучення активних прихильників української стійкості під час війни, професіоналів хайтек-промисловості до конкретних питань посилення цієї стійкості у своїй сфері діяльності. Наші колеги, як Томаш Кубала та Тереза Шаманова, саме і є такими амбасадорами, й саме вони генерують левову частку пропозицій із чеської сторони.

Запропонована нижче програма є наступним, але далеко не останнім, кроком у розвитку ділових відносин Україна-Чехія. Ця бізнес-місія має вивести наші кластери ІАМ та їх учасників на стійкий і довгостроковий формат відносин за напрямами:

  • Машинобудування та інжиніринг – розвиток виробничої кооперації.
  • Співпраця у сфері Індустрії 4.0 – входження в спільні проекти на рівні європейських програм і фондів. Зокрема, мова йде про посилення співпраці у розвитку інноваційних екосистем, у сферах кібербезпеки (окремий захід у Брно), а також у сфері прототипування та робототехніки.
  • Окремі обміни передбачені в аерокосмічній галузі.

Програма заходів у Брно

Програма заходів є широкою, але включає також можливості попередніх обмінів і підготовок на онлайн платформі виставки MSV. Це B2B майданчик, який служить ефективній підготовці та проведенню ділових зустрічей під час виставки шляхом пошуку та визначення найбільш релевантних ділових партнерів із Чеської Республіки та інших країн. Цей майданчик – спільний проект Регіональної торгово-промислової палати Брно, чеських та іноземних партнерів, що належать до Enterprise Europe Network (EEN), торгово-промислових палат і BVV Trade Fairs Brno.

Програма заходів 5-7 жовтня включає.

5 жовтня, 9:30–12:30

БІЗНЕС-ДЕНЬ УКРАЇНИ

Місце проведення: зал А, зал «Морава».

Організатор: Українсько-чеська торгівельна палата.

Програма: http://www.komorasns.cz/events/show?eventsId=127

Конференція запропонує чеським компаніям важливу інформацію про можливості, що виникають у процесі відбудови української економіки, яка була зруйнована внаслідок вторгнення в країну російських військ. Активну участь у конференції, крім представників УКА, візьмуть представники Торгово-промислової палати України з Києва, Торгово-промислової палати Дніпропетровської області з Дніпра. Із чеської сторони необхідну інформацію нададуть представники Міністерства промисловості та торгівлі Чеської Республіки, EGAP, CEB, PRK partners, юридичні фірми й інші.

5 жовтня, 9:00–11:00

Семінар Аерокосмічна промисловість у Чеській Республіці

Місце проведення: Регіональна Торгова Палата Брно.

Організатор: CzechTrade.

Основні факти про Чехію та аерокосмічну промисловість.

Презентація Асоціації чеської аерокосмічної промисловості.

Презентація Моравського аерокосмічного кластеру.

Інвестиційний клімат та інвестиційні стимули.

Дослідження та розробки (R&D) та державна фінансова підтримка.

Презентація учасників з Ломбардії – рекламні презентації.

6 жовтня, 9:00–16:00

Смарт-експорт Форум Чехія-Україна

Місце проведення: Регіональна торгова палата Брно.

Організатори: CzechInno, Регіональна торгова палата Брно/EEN.

Контактна особа: Тереза Шаманова.

Інформаційний, контактний і нетворкінговий захід для підтримки B2B співпраці у сфері цифрових інновацій.

Детальна програма за посиланням

7 жовтня, 10:00–12:00

Відвідування Полігону Кібербезпеки (KYPO)

Місце проведення: KYPO.

Організатор: INDUSTRY CLUSTER 4.0, CyberSecurity Innovation Hub.

Відвідування унікальної платформи Cyber Range Platform, яка є гнучким, масштабованим і складним віртуальним середовищем. Платформа вже використовувалася для навчання студентів і підготовки фахівців з кібербезпеки. Вона базується на таких сучасних підходах як контейнери, інфраструктура як код, мікросервіси та програмне забезпечення з відкритим кодом.

Умови участі представників кластерів у рамках бізнес-місії УКА

Наразі координаційний центр УКА вирішує питання щодо можливої донорської підтримки в рамках заходів, де головним буде організація колективного стенду на виставці MSV. Це додаткова опція, яка безумовно розширить і покращить ефективність бізнес-місії.

Разом з тим, жоден донор не фінансуватиме всі витрати учасників делегації. Для формування попереднього переліку учасників координаційний центр УКА запрошує представників кластерів АППАУ, ІАМ, Українського кластеру автобудування та мобільності, а також інших кластерів до делегування їх учасників, які відповідають наступним умовам:

  • Відповідність фірми зазначеній програмі форуму.
  • Готовність оплатити внески в розмірі не менше 1000 євро з організації (точна сума буде вказана до 19 серпня).
  • Окремо – вказати бажання брати участь у колективному стенді.

Прохання представникам кластерів надати цю інформацію до своїх координаторів не пізніше 15 серпня. 

Координаційний центр УКА

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag