Skip links

Відгуки учасників бізнес-місії в Прагу 25-27 квітня Smart City Forum

25-27 квітня відбувся Форум “Розумне місто” (Чеська Республіка), організований Чеським інноваційним агентством CzechInno, z.s.p.o. за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, Посольства Чеської Республіки в Києві, Міністерства промисловості та торгівлі Чеської Республіки, Чеського технічного університету та спільно з Українським кластерним альянсом (УКА). У форумі взяла участь українська делегація у складі представників УКА, міст Буча, Запоріжжя, Дніпро та представників бізнесу. Ми хочемо поділитися з вами відгуками учасників.

Сфера “розумних” технологій в управлінні громадами, містами і агломераціями надає широкі можливості для успіху усім, хто, матиме “довгу волю” працювати на  результат.

Анатолій Долинний

Анатолій Долинний, керівник РЦ “Smart Cities and Smart Regions” УКА 

керівник РЦ, УКА, учасник бізнес-місії

Ми відчули непоказний інтерес з боку чеської сторони до співпраці, у т.ч. щодо різних форматів взаємодії, а також готовність вкладати не тільки час, але і кошти національного уряду, що якісно відрізняє Чехію від інших країн-сусідів. Особливо мені сподобались В2В обміни, які були організовані спільно з EEN-Czech Republic (з боку української делегації – АППАУ, як учасник консорціуму EEN-Ukraine).

У цих умовах бачу виклик перед нами у тому, щоб надихати цивільним і амбітним порядком денним колег-учасників кластерів та інших об’єднань, а також віддячити чеським партнерам не тільки якісними пропозиціями окремих проєктів, але і стратегічними ініціативами з перспективою десятків тисяч робочих місць для військових і біженців в Україні, й іншими унікальними можливостями розвитку, які наразі представляє Україна.

Ось як прокоментувала свою участь у бізнес-місії Smart City Forum Ірина Діденко, менеджер з маркетингу та комунікацій TeraWatt Group:

У перший день члени української делегації мали можливість зустрітися з чеськими компаніями-розробниками в сегменті Smart Cities та ознайомитися з їхніми інноваційними рішеннями в цій сфері. Технічні фахівці місцевого університету інтегровані в процеси впровадження та практичної реалізації ідей розвитку проєкту “Розумні міста”, що відрізняється від українських реалій. У перший день зустрічей представники України та Чехії мали можливість поділитися кейсами свого практичного досвіду та ноу-хау у цій сфері.

Другий день розпочався з форуму “Розумне місто” і був неймовірно насиченим заходами, B2B зустрічами та екскурсією до тестових лабораторій Чеського технічного університету. Представники української делегації продемонстрували представникам Чехії свої рішення, концепції та можливості для розвитку “Розумних міст” в рамках відновлення України. Побудова довгострокових партнерських відносин між країнами та бізнесом є запорукою сталого розвитку країни, а також “покращення” взаємодії між бізнесом та владою для досягнення спільної мети — економічного зростання. Протягом цього дня делегація відвідала Посольство України в Чеській Республіці, де були обговорені наступні кроки у розвитку відносин між країнами та окремими містами й регіонами.

На третій день делегація з України була запрошена до міста Пльзень до центру компетенцій SIT Port та тестового майданчика розумного міста Пльзень.

Бізнес-місія до Чехії справила неймовірне враження та розуміння того, що Україна, безперечно, є країною з європейськими цінностями, розвиненим технологічним потенціалом та потужним інженерним бекграундом. Цей захід дав нашій компанії можливість встановити 15+ контактів, з якими за такий короткий проміжок часу вже ведуться переговори про співпрацю на рівні B2B. Дуже важливими питаннями, які обговорювалися на форумі, є необхідність тісної співпраці між владою, бізнесом та кластерними об’єднаннями. Така синергія зусиль призведе до швидкого, якісного та рівномірного розвитку країни.

учасниця бізнес-місії в Прагу

Ми хотіли б подякувати Терезі Шамановій за організацію цієї поїздки та за її потужну підтримку в усіх аспектах. Окрема подяка Олександру Юрчаку та УКА за розвиток ініціатив та просування бренду України.

Юрій Щирін, генеральний директор та засновник AImap (AIM) дає розгорнутий відгук щодо успішної комунікації з чеськими партнерами і перспектив України у відбудові 

Я хочу сказати не тільки про сам Смарт Сіті Форум, а і про комунікацію, яку мені вдалось організувати з чеськими учасниками форуму. Фактично 4 дні я працював після події в самому чеському середовищі, зустрічався, дивився на бізнес, на те як вони працюють, які є перспективи, які очікування від України та чим відрізняється взагалі цей форум від всіх попередніх, на яких я був.

Смарт Сіті Форум відрізняється тим, що ті люди, які брали участь, принаймні ті, з ким мені вдалося познайомитися ближче, готові до того, щоб підписувати контракти, готові до рішучих дій. З усіх подій, на яких я був, це найбільше ділова, близька до активної взаємодії. Це те, що мені дуже сподобалось. Дякую Українському кластерному альянсу, Олександру Юрчаку і Анатолію Долинному, що настільки активно залучають на такі події. 

Важливо розуміти, як Чехія бачить себе в глобальному контексті, потрібно розуміти цю специфіку. За рівнем близькості, мені здається, що чехи досить близькі до українців. Крім перемоги, Україні, необхідно виробити свою міжнародну функцію. І тут важливо розуміти, як ця міжнародна функція виглядає у Чехії, як вона виглядає в інших країн і як саме вони реалізують свою індивідуальність, свою унікальність на міжнародному ринку, розподілу праці, логістичних ланцюгів. Тому що логістичні ланцюги мають перебудовуватись і це стає очевидно. Вони будуть перебудовуватися саме в Європі, тому що вона не хоче бути залежною від будь-яких інших країн, не кажучи вже про росію, чи про якісь авторитарні тоталітарні режими. 

Взагалі концепція Смарт Сіті зараз приймається в Чехії, але міста до цього зараз мало готові. Тому тут Україна має перевагу в тому, що в нас фактично немає що змінювати, оскільки дуже мало реалізованих подібних проєктів. А якщо говорити про зруйновані міста, зруйновані території, то тут варто планувати нове будівництво, нова архітектура систем. Моя презентація була присвячена методиці будівельного відновлення з прозорим контролем та аудитом пошкоджень, а також будівництво і розвиток індустріальних парків, а це має привести до будівництва нових міст. Концептуально, принципово нові міста Нової України мають бути кращими, ніж те, що вже було збудовано в решті світу. Так, це звучить амбітно, але вони мають бути саме такими. Якщо ми будуватимемо старе і лататимемо зруйноване –  ми будемо нецікаві світу. За великим рахунком це вийде дорожче, буде не привабливим для інвестицій і в цьому не буде сенсу. 

Стосовно інвестицій, потрібно працювати над військовими гарантіями, а це теж задача для уряду. Ми знаємо, що зараз німецький уряд видав механізм і забезпечив кілька інвестицій німецьким компаніям з гарантією страхування інвестицій під час війни. Хотілось би, щоб чехи зробили те саме й інші країни світу теж рухалися в цьому напрямку, це дуже важливо. В цілому їду додому з позитивним враженням і сподіваюсь привезти, окрім контактів, дружніх і професійних знайомств, клієнтів, можливо потенційних інвесторів, тому всім рекомендую брати участь активно в міжнародній інтеграції, тому що це наша обороноздатність, це наша сила і це наше виробництво міжнародної функції.

Сподіваюсь, що в Бучі, з якою в мене пов’язано багато особистого, з’явиться щось принципово нове дуже скоро, хотілось би розвинути ці започатковані контакти в корисну взаємодію.

Ми отримали наступний коментар від Ярослава Недашковського, технічного директора a-Gnostics.

Дякуємо Українському Кластерному Альянсу за підтримку та організацію.

Поїздка була дуже корисною. Ми отримали можливість не тільки розповісти про a-Gnostics та Di-agnostics, а й дізнатися про досвід наших європейських колег щодо взаємодії науки, влади та бізнесу. Саме такий формат конференції та нетворкінгу є більш продуктивним з точки зору налагодження контактів між українськими компаніями та їх закордонними партнерами. Особливо цікавий досвід отримання грантів ЄС на наукоємні розробки. Сподіваємося, що такі конференції зможуть залучити ширше коло компаній.

Олексій Бєліков, директор комунального підприємства м. Запоріжжя “Центр управління інформаційними технологіями”, який також взяв участь у бізнес-місії, ділиться своїми враженнями.

Хочу поділитися своїми враженнями від Форуму Smart City, який нещодавно відбувся у Празі (Чехія) і в якому я брав участь у складі бізнес-місії Українського Кластерного Альянсу.

До складу делегації Українського Кластерного Альянсу входили представники з Одеси, Києва, Львова, Дніпра, Запоріжжя та Бучі. Ці міста дуже відрізняються одне від одного не лише з точки зору географії/населення, але й з точки зору рівня та кількості цифрових технологій та проєктів, які вже впроваджені в їхніх громадах.

Протягом кількох днів ми мали можливість ознайомитися з останніми розробками чеських фахівців та дізнатися цікаві кейси від українських колег. Я дуже радий, що ми побували з делегацією на екскурсії в місті Пльзень, дізналися про проекти Smart City, які там реалізуються (за кошти громади) Správa informačních technologií města Plzně.

Це дійсно вражає. Починаючи від того, що, окрім камер зовнішнього відеоспостереження, використовуються ще й дрони, і закінчуючи тим, що університет міста бере активну участь у впровадженні розумних ідей. Цей форум — чудова можливість перейняти досвід чеських колег у створенні ефективного Smart City, а нашому місту є до чого прагнути.

Хочу подякувати Українському Кластерному Альянсу за дуже цікавий та корисний захід. Наші чеські партнери налаштовані дуже позитивно і прагнуть налагоджувати ділові стосунки з українськими компаніями. Вони вже налагодили співпрацю з деякими містами.

Ми також налаштовані на співпрацю.

До нових зустрічей!

Андрій Гнеличко, спеціаліст-консультант зі смарттехнологій у сфері електронного квитка, ГО “Клуб підприємців”, і ось як він описує свої враження.

Щиро дякую всім за співпрацю, знайомство та час, проведений разом.

Олександре Юрчак, велика вдячність за організацію такого продуктивного і дуже перспективного заходу, як цей форум.

Я побачив і знайшов для себе багато корисного. Зарубіжний досвід, якщо він ще й такий успішний, буде дуже корисним для України в цілому і для нас, як носіїв нових технологічних і розумних трансформацій і технологій.

Вкотре переконався, що в усьому потрібна системність, і мої чеські колеги підтвердили це на мою думку.

Сподіваюся, що це лише початок обміну досвідом та реалізації більш амбітних форумів і зустрічей

Леонід Хацкевич, керівник з розвитку бізнесу 482.Solutions провів 6 зустрічей цього й так оцінює їх результативність:

Я представляв нашу компанію в цілому та особливо наш продукт Electrodo  – рішення, яка допомагає компаніям конвертувати ESG ризику у додану сталу вартість. Зустрів повне розуміння та зацікавленість у співпраці. Чеські колеги поділяють наше бачення, що відбудова України має бути реалізована через призму сталості та з урахуванням існуючих стратегій Євросоюзу у сфері зеленого переходу.

Повний звіт події читайте за посиланням: https://www.clusters.org.ua/blog-single/zvit-bussiness-uca-czech-smart-city/

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag