Skip links

«Укрлегпром» приєднується до європейської асоціації EuraTex

Українська асоціація підприємств легкої промисловості («Укрлегпром») успішно розвиває співпрацю з Європейською асоціацією одягу та текстилю (EuraTex), й уже на рівні Українського кластерного альянсу (УКА). Маючи і до цього контакти та відносини з EuraTex, «Укрлегпром» скористалася можливістю Сlusters2Clusters зустрічі швейних кластерів 6 квітня, організованої УКА спільно з Європейським кластерним альянсом (ЄКА) за участю Європейської комісії. Зустріч послужила додатковим поштовхом для зближення обох партнерів. У результаті наступних перемовин між “Укрлегпромом” і  EuraTex упродовж квітня і травня сторони досягли наступних домовленостей:

  • «Укрлегпром» приєднується до EuraTex на безкоштовній основі – див. анонс на сайті EuraTex.
  • Сторони розпочинають системний індустріальний діалог, метою якого є допомога від EuraTex українським підприємствам і краща інтеграція українських підприємств в ланцюги доданої вартості ЄС.
  • Для постійних обмінів з українською стороною EuraTex виділяє 1 контактну особу, яка буде на постійному зв’язку, й може сприяти обмінам представників обох сторін, включно з перекладом та комунікаціями.
  • «Укрлегпром» буде представлений на конференції EuraTex 16 червня в Брюсселі з окремою доповіддю про стан галузі в Україні та пропозиції для європейської сторони.

Тетяна Ізовіт, голова Правління «Укрлегпрому», вважає це гарним початком нового етапу розвитку відносин галузі легкої промисловості України з відповідними структурами ЄС. УКА планує забезпечити подальшу співпрацю сторін якісними комунікаціями в рамках УКА, ЄКА та в широкому колі стейкхолдерів як в Україні, так і за кордоном.

 

Довідково

Українська асоціація підприємств легкої промисловості (скор. Укрлегпром, https://ukrlegprom.org/ua/, на ринку з 2000 р) об’єднує  257 провідних підприємств галузі. Члени Асоціації виробляють більше 60% всього обсягу легкої промисловості. Асоціація протягом 20 років здійснює представницьку діяльність в інтересах вітчизняних виробників легкої промисловості в органах державної влади з метою сприяння їх розвитку.

Український кластерний альянс (скор. УКА, https://www.clusters.org.ua/) заснований в березні 2022 й об’єднує 32 кластери та кластерні організації України. УКА є першою кластерною асоціацією, що має на меті розвиток кластерного руху країни в національних масштабах. УКА прискорює розвиток кластеризації економіки України через консолідацію та розвиток учасників кластерного руху й інтеграцію з кращими європейськими стандартами та практиками.  

Європейський кластерний альянс (European Clsuter Alliance, ЄCA, https://clustersalliance.eu/) об’єднує 18 національних асоціацій кластерів, які своєю чергу включають понад 800 кластерів ЄС. Місією ЄКА є створення спільного представництва кластерів на європейському рівні, сприяння зв’язкам між кластерами та використанню кращих можливостей зростання. У березні 2022 ЄКА прийняла у свої члени Український кластерний альянс. Разом партнери забезпечують регулярне проведення кластерних обмінів між українськими та європейськими кластерами.

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag