Skip links

Кращі практики кластерів
і бізнес-об’єднань

Як українські спільноти реагують на нові виклики

Онлайн форум 9—10 грудня

Головні виклики у розглядів кластерів та БО

Як допомогти власним членам у їх виживанні? Як стимулювати державу до розгляду питань кластерного розвитку? Якими мають бути програми експорту – інтернаціоналізації в умовах суцільних обмежень? Як прискорити формування в кластерах системного менеджменту? Якими є місце та ролі кластерів в утриманні економічного фронту?

Про Форум

Війна суттєво вплинула та змінила діяльність численних кластерів та бізнес-об’єднань (БО) України. Нові виклики є численними й стосуються першочергово стійкості бізнесів, яких об’єднують ці організації. Тому питання реакції й пошуку кращих методів та практик в прийнятті подібних викликів гостро стоять перед керівництвом багатьох організацій.

Український кластерний альянс (УКА) пропонує встановити національний рейтинг кращих практик серед БО та кластерів України. Ще влітку ми розпочали перелік успішних історій колективного реагування на своїх ресурсах й переконані, що подібні історії є в багатьох БО. Й, звісно, такі кейси потребують колективного обговорення та розгляду. Отже, перша 1-ша хвиля демонстрації кращих кейсів колективного реагування на нові виклики відбудеться 9-10 грудня в режимі онлайн.

Головні цілі та завдання форуму

Огляд викликів та їх пріоритезація

Огляд викликів та їх пріоритезація

Всім БО бракує якісної аналітики щодо спільних викликів. На форумі будуть представлені детальні огляди та інсайти від кращих експертів й це дозволить БО та кластерам краще формулювати власні пріоритети.

Розгляд кращих практик

Розгляд кращих практик

Презентації кращих практик у вигляді конкретних кейсів та історій успіху – домінуючий контент на форуму. Завдання – створити перелік кращих практик 2022 й надати його в розпорядження всіх БО та кластерів України.

Огляд інструментів та сервісів

Огляд інструментів та сервісів

В 2022 ми побачили сплеск нових інструментів та механізмів, які пропонуються для колективної підтримки бізнесу. Але вони мають різну ефективність та призначення. Організатори запропонують огляди найбільш цікавих та переспективних з точку зору спільнот інструментів підтримки.

Консолідація БО та кластерів

Консолідація БО та кластерів

2022 рік показав, що на спільні виклики ми можемо відповідати тільки консолідуючи сили спільнот та бізнесів. Тому проекти між-кластерної співпраці, об’єднання в ресурсні пули вже гостро стоять на порядку денному УКА. Форум дозволить представити ці спільні проекти й залучити до них інші БО.

Формат заходу

Формат заходу передбачає виступи онлайн представників БО та кластерів, експертного середовища та аналітичних груп, міжнародних донорів та компаній.

9 грудня: з 09:30 до 13 години (2 перерви по 10 хв).
10 грудня: з 10 по 12 години (2 перерви по 5 хв).


15 хв на виступ: 10 хв – на презентацію, 5 хв – на питання – відповіді.

Відповідність критеріям кейсів. Приналежність до кластерів УКА або інших БО МСП, або їх партнерів (для незалежних експертів та донорів).

Критерії до виступів експертів та-чи аналітичних груп узгоджуються окремо. Окремо передбачені виступи для ключових партнерів УКА GIZ - Ukraine та ENN – Ukraine.

Критерії відбору кращих практик
для БО та кластерів

Організаційний комітет заходу передбачає наступні критерії для відбору кращих практик:

  1. Відповідність структури презентації по 3 головним компонентам: виклик об’єднання та релевантність до викликів МСП, рішення, отримані результати.
  2. Рішення (нова практика) апробоване в БО впродовж періоду не менше 3-х місяців.
  3. Є відгуки від щонайменше 3-х МСП щодо ефективності нової практики.

Презентація має бути надіслана в організаційний комітет форуму до 7 грудня 2022. Попередній відбір заявок здійснюється за формою. Детальна програма заходу – в підготовці, планується до виходу 1 грудня.

Відзначення кращих практик
Орг. комітет спільно з партнерами форуму передбачає наступні види відзначень
· Включення до переліку 10- топ кращих практик з наступними освітленням в українських та зарубіжних медіа
· Для кластерів УКА – результати форуму будуть служити для відбору кращих кластерів на Український форум в Кошице (Словаччина) в лютому 2023, який підтримується Європейською комісією та платформою Європейської кластерної співпраці (ЕССР)
· Промоція кращих практик та результатів серед міжнародних донорів

Шукаєте співпраці?

Український кластерний Альянс

Червоноткацька 42а/1, офіс 101, м. Київ, 02000

info@clusters.org.ua

Бажаєте вступити до кластеру? Надсилайте заявку на

info@clusters.org.ua

Організатори Форуму:
Партнери заходу:

Зареєструйтеся зараз

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag