Skip links

Як отримати фінансування для МСП у розміри до 200000 €?

Better Factory оглосила початок другої частини конкурсу на отримання фінансування, для команд, які складаються з компанії-виробника, компанії постачальника технологій та митця (далі команда).

Довідка: BETTER FACTORY (https://betterfactory.eu/) — це 4-річний проект, що фінансується H2020 (грантова угода 95813), мета якого — допомогти європейським виробникам стати більш конкурентоспроможними на світовому ринку. Завдяки конкурсу -компанії-виробники відкриватимуть нові бізнес-моделі та оцифровуватимуть свої виробництва, для того щоб вони відповідали виробництву нових або персоналізованих продуктів, завдяки співпраці з художниками та постачальниками технологій протягом усього життя проекту Better Factory та після нього.

Консорціум проекту (координатори) VTT (Фінляндія), включає 28 партнерів із 18 європейських країн, які представляють мистецьку екосистему, промислові кластери, постачальників технологій, розробників бізнесу, правову базу, комунікацію та поширення.

Мета конкурсу – це відбір 9 найкращих пілотних проєктів або KTE (ключові експерименти із трансфером технологій) від команд, які приймуть участь у  конкурсі.

Пілотні проекти або KTE повинні охоплювати наступні сектори промисловості:

Пластик і гума 🎈

Меблі та дерево 🪑

Харчування та сільське господарство 🚜

Будівництво 🏗

Метал і машини ⚙

Текстиль та шкіра 👘

 

Участь в конкурсі дозволить компаніям виробникам:

 • знизити собівартості продукції за рахунок оптимізації використання виробничих ресурсів (матеріалів, простору, енергії, води, машин, праці, логістики тощо) і планування виробництва;
 • використати перевірені технології для оптимізації виробництва;
 • отримати редизайн продуктів, для їх легко налаштування або персоналізації для окремих клієнтів;
 • отримати фінансові та бізнес-консультації для вдосконалення виробництва, розробки нових продуктів і створення нової бізнес-стратегії.

Також компанії-виробники отримують доступ до RAMP (Robotics and Automation MarketPlace), B2B інтернет-майданчик для продажу та купівлі продуктів їх виробництва.

Даний інтернет-майданчик дозволить компанії-виробнику придбати технології автоматизації виробництва, послуги з дизайну продукту та найняти фінансових і бізнес-консультантів.

 

Загальна сума, яку можуть отримати команди-переможці складає до 200 000 € та буде надана кожному з 9 відібраних пілотних проєктів або KTE на основі успішного надання технічних і бізнес-звітів протягом усього терміну програми.

Ця сума розподіляється  між партнерами в команді наступним чином:

 • Компанії-виробники: до 50 000
 • Митці: до 50 000
 • Постачальники технологій: до 100 000

Співпраця між компаніями-виробниками, художниками та постачальниками технологій може набувати різноманітних форм і приносити різноманітні результати. На технічному рівні основна увага буде зосереджена на мінімізації впливу на собівартість виробництва та створенні більшої вартості шляхом:

Оптимізація виробничих ресурсів  (енергія, матеріали, простір, вода, зниження викидів CO2 тощо)

 

Оптимізація логістики

 

Використання роботів для підтримки працівників

 

Планування та моделювання виробництва

 

Для участі в конкурсі допускаються команди, які складаються з :

ð виробничих МСП*/трохи більших компанії** та компаній середньої капіталізації***, які прагнуть змінити дизайн своїх поточних продуктів і послуг разом із митцями продуктів і постачальниками технологій автоматизації, щоб оптимізувати свої виробничі витрати. Відноситься до секції С (КВЕД)

 

ð Митці, які бажають співпрацювати з компаніями-виробниками та постачальниками технологій для редизайну та спільного створення нових продуктів і послуг.

Відноситься до юридичних осіб або зареєстрованих за КВЕД 90.03 (мистецька діяльність) або самозайнята особа (фрілансер), яка займається мистецькою діяльністю як професією/роботою, такою як виконавець , дизайнер, композитор, архітектор, письменник тощо

 

ð Постачальники технологій, зацікавлені у використанні передової робототехніки та технологій для економічного виробництва у співпраці з виробничими підприємствами малого та середнього бізнесу/середньою капіталізацією та митцями.  Мати досвід та бути в змозі продемонструвати будь-який досвід оптимізації наведених нижче завдань виробничого процесу:

ü Оптимізація виробничих ресурсів (енергія, матеріали, простір, вода, зниження викидів CO2 тощо)

ü Автоматизація технологічних процесів та виробництва

ü Автоматизація та оптимізація внутрішньозаводської логістики

ü Роботизація виробництва

*виробничі МСП: чисельність персоналу ˂ 250 осіб, річний оборот ˂ EUR 50 Million 

**трохи більші компанії: чисельність персоналу ˂ 500 осіб, річний оборот ˂ EUR 100 Million

***компанії середньої капіталізації: чисельність персоналу ˂ 3000 осіб

 

Для участі в конкурсу необхідно з 01.09.2022 року до 17.00 15.11.2022 року подати заявку на платформі конкурсу.

Заявка повинна містити:

 • Назву пілотного проекту або КТЕ
 • Інформацію про членів команди
 • Опис пропозиції (не більше 21 сторінки, А4, всі поля (верхнє, нижнє, ліве, праве) мають бути не менше 15 мм (без урахування нижніх і верхніх колонтитулів, мінімальний розмір шрифту 11), яка складається з наступних розділів:
 • Переваги проєкту
 • опис проєкту (1 сторінка)
 • концепція та інноваційність (6 сторінок)
 • Вплив проєкту
 • ринкові можливості (2 сторінки)
 • діловий потенціал (2 сторінки)
 • вплив на навколишнє середовище та суспільство (2 сторінки)
 • Впровадження проєкту
 • структура розподілу робіт (виконання KTE) (6 сторінок)
 • представлення команди (3 сторінки)
 • Кошторис проєкту

УВАГА! Очікуваний результат виконання пілотного проекту повинен відповідати не менш, ніж 7 рівню технологічної готовності (TRL 7 – демонстрація прототипу системи в робочому середовищі), тобто команда здатна представити впроваджений проект у виробничому середовищі компанії-виробника.

Кожна з поданих заявок буде проходити оцінювання в декілька етапів.

Етапи оцінювання заявок (джерело: Better Factory)

Спочатку перевіряється відповідність заявок формальним вимогам. Після успішної перевірки формальних ознак, заявка передається для оцінювання експертами. Кожну заявку буде оцінювати 3 незалежних експерти. За результатами проведеної експертизи всі заявки надаються «Відбірковому комітету». «Відбірковим кабінетом» буде обрано 16 пілотних проєктів або КТЕ, які будуть представлятись командами на «Дні журі», за результатами якого 9 проєктів отримають фінансування.

Критерії оцінювання заявок:

Переваги заявки:

 Амбіції/інновації (пропозиції з новаторськими цілями, новими концепціями та підходами, новими продуктами, послугами або бізнес-моделями та організаційними моделями, які включають такі аспекти, як диверсифікація портфоліо / вдосконалення / персоналізація / індивідуалізація / художній дизайн / спільне проектування / інноваційна естетика та оцифрування виробничих процесів тощо)

Спільний внесок мистецьких і технологічних провайдерів у вирішення проблем виробників.

Обґрунтованість технічного підходу та надійність запропонованої методології.

 

 

Аналіз впливу:

Ринкові можливості (переконливі аргументи щодо того, як вирішення запропонованих проблем і технологічних рішень призведе до нових або покращених ринкових можливостей, який їхній очікуваний вплив (оптимізація енергії, відходів, логістики та ресурсів) і як це буде вимірюватися).

Діловий потенціал.

Комерційна стратегія та масштабованість (Доведена масштабованість нового/покращеного продукту. Як це рішення комерціалізується? Які характеристики цільових груп, на які потрібно звернути увагу? Як до них можна дістатися? Який розмір цієї цільової групи? Які перешкоди необхідно подолати, щоб досягти такого масштабу?)

Впровадження КТЕ:

Команда: має бути збалансованою та багатофункціональною, мати сильний досвід та навички.

Узгодженість технології: між технологічним викликом і мистецькими тематичними та методологічними підходами.

Ресурси: продемонструйте якість та ефективність виділених ресурсів для досягнення заявлених цілей..

Команди-переможці, окрім фінансування пілотних проєктів або КТЕ на початку програми підтримки разом із призначеними наставниками визначать свій «Індивідуальний план наставництва».

Технічні наставники керуватимуть технічним впровадженням KTE, нададуть експертні знання для вирішення технічних проблем і переконаються, що рішення виходить за межі поточного рівня техніки та технологій у компанії-виробнику.

Наставники з мистецтва нададуть важливу підтримку в спрямуванні митців у розробці творчих рішень (наприклад, дизайну), які забезпечують справжню цінність у вирішенні завдань, поставлених компаніями

Бізнес наставники нададуть підтримку в розробці бізнес-плану для подальшого використання результатів за межами KTE, щоб забезпечити їх довгострокову стійкість. Підтримка бізнесу буде зосереджена на забезпеченні диференціації та ціннісної пропозиції досягнень.

Розмір фінансової підтримки на пілотний проєкт або КТЕ – це фіксована одноразова сума до 200 000 €, розподілена наступним чином:

 • День журі: фіксована одноразова сума до 1 800 € на КТЕ.
 • 1-й етап. Спільне створення знань: фіксована одноразова сума до 14 000 € на КТЕ.
 • 2-й етап. Передача знань: фіксована одноразова сума до 158 200 € на КТЕ.
 • 3-й етап. Масштабування знань: фіксована одноразова сума до 26 000 € на КТЕ.

Для простоти та прозорості фінансова підтримка буде виплачуватися за конкретними результатами, які оцінює «Комітет з наставництва» (які будуть включені до «Індивідуального плану наставництва», що додається до Угоди ).

«Комітет з наставництва» оцінюватиме ефективність KTE під час огляду етапів (встановлюється щоразу, коли має бути сплачений платіж) за такими критеріями:

 • Якість результатів. Оцінюється наставниками на основі результатів, визначених в «Індивідуальному плані наставництва».
 • Показники ефективності діяльності підприємства. Оцінюється бізнес-наставниками на основі ключових показників ефективності, встановлених в «Індивідуальному плані наставництва».
 • Технічні показники. Технічний наставник оцінює на основі ключових показників ефективності, встановлених в «Індивідуальному плані наставництва».
 • Дотримання термінів. Оцінюють наставники.

Кожен критерій оцінюватиметься від 0 до 10, і вага кожного з цих критеріїв у підсумковій оцінці буде такою:

 • Якість доставки (30%).
 • Технічні показники (30%).
 • Показники ефективності діяльності (30%).
 • Дотримання термінів (10%).

Для отримання платежу та  переходу на наступний етап команда повинна набрати 7 та більше білів.

 

Більш детально дізнатись про конкурс Ви можете на сайті https://betterfactory.eu/open-calls/

Для заявників доступні наступні документи:

 

Якщо Ви не можете знайти потрібну відповідь у наданих документах, Ви можете надіслати своє запитання через Q&A Space в Інтернет-спільноті Better Factory:

https://spaces.fundingbox.com/spaces/better-factory-helpdesk-1

 

Ви можете дізнатися про переможців минулорічного конкурсу і надихнутися їхньою роботою, відвідавши сторінку КТЕ, яка містить відео та інтерв’ю з кожною командою-переможцем.

 

Упорядкувала Марина Філіппова (filippova.maryna@lll.kpi.ua)

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag