Хоча УКА, як ініціатива об’єднання кластерів України, запущений з березня 2022, нам дуже бракувало підтримки міжнародних донорів на ведення цієї діяльності. Й ось, на початку липня ми підписали важливі для нас договори з програмою EU4Business (фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і технічно підтримується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH), які дають змогу підтримати низку активностей, які раніше відбувались на волонтерських засадах. Проект за назвою UCA Projects Promo дозволяє завершити системну роботу по організації УКА, підтримці ключових функцій та окремих кластерів альянсу. Далі – детальніше.
Головні цілі та завдання проекту
Проект визначає 3 головні цілі:
- Значно підвищити обізнаність цільових аудиторій щодо УКА та наших членів, вкл з зарубіжною аудиторією. Головною стратегією по досягненню цієї цілі є промоційна кампанія, яка запускається в липні. Цільові показники будуть визначенні після оцінки поточного стану охоплення цільових аудиторій. Від кластерів УКА необхідні будуть опис своєї організації та інший контент, в тому числі новинний для виставлення на сайт УКА. Промоція буде відбуватись головним чином через онлайн канали. Головний виконавець завдань в рамках цієї цілі – команда АППАУ під керівництвом Руслана Вербового.
- Створення та промоція консолідованого портфелю проектів УКА та його просування. Ця ціль досягається через процеси узгодження з кластерами УКА спільних та їх окремих проектів, їх внесення в спільний портфель проектів, а також детальні картки та проектні заявки. Далі цей контент буде рухатись до міжнародних донорів. Ціль є амбітною, але варто врахувати, що роботи по створенню загального портфелю проектів УКА розпочались ще в травні, тому завдання в цій цілі стосуються радше – а) консолідації кластерів навколо спільного портфелю, б) його доповнення специфічними проектами кластерної кооперації між кластерами, та в рамках окремих кластерів. Завдання цієї цілі виконують Юрчак Олександр та Ольга Трофимова.
- Надання допомоги Центрам Швидкого Реагування (ЦШР), окремим кластерам та регіонам. Тоді як попередні цілі є спільними для всіх кластерів УКА, ця ціль специфікується окремих груп та регіонів. Зокрема,
- Допомога в запуску буде надана 4-м ЦШР з відповідним залученням їх керівників:
- ЖКХ – керівник Анатолій Долинний.
- Харчова промисловість – Юрій Клименко.
- ІАМ – Оксана Ситник.
- Легка промисловість – Олег Демчук.
- Допомога в запуску буде надана 4-м ЦШР з відповідним залученням їх керівників:
-
- З допомогою вказаних ЦШР також будуть організовані зустрічі з регіональними стейкхолдерами кластерного розвитку в регіонах Черкас, Житомира та Івано-Франківська.
- Також консультаційну допомогу з питань кластерного керування та планування розвитку отримають 4 кластери:
- Український кластеру автопрому.
- Рівненський медичний кластер.
- Харківський кластер птахівництва та комбікормів (релокований в Вінницю).
- Дніпровський поліграфічний кластер.
В рамках виконання цих цілей, Юрчак Олександр та Трофимова Ольга запропонують також спільні, уніфіковані інструменти в сферах фандрейзингу, промоції та керування. Частина завдань також стосується підтримки платформи метчмейкингу АППАУ, яка віднині доступна для всіх кластерів УКА та їх членів.
Очікувані результати
Проект є коротким, його завершення планується в середині вересня, тобто це радше – міні-проект. Разом з тим, він дозволяє багатьом активістам та керівництву УКА перегрупуватись та мобілізуватись в запуску альянсу, й підготуватись до осіннього сезону. В вересні ми очікуємо:
- Зростання УКА до 40 організацій.
- Долучення до кластерного руху ключових стейколдерів від ЦОВВ та РОВВ / ОМС щонайменше 5 регіонів.
- Подати підготовлені проектні заявки на донорів:
- Від окремих кластерів – не менше 5.
- Від груп кластерів (ЦШР) – не менше 4.
- Активізувати роботу кластерів – не менше 4.
Очікуємо також на появу спільних проектів, що підтримуються рег. владами та нових кластерних ініціатив в нових регіонах.
Перша стратегічна сесія в рамках проекту відбудеться 14 липня.