Skip links

Звіт зустрічі фінсько-українського метчмейкінгу за 25.04

25 квітня відбувся фінсько-український вебінар в онлайн-форматі та метчмейкінг для покупців та продавців послуг. Метою зустрічі був пошук сфер для співпраці між Україною та Фінляндією в інформаційно-комунікаційних технологіях.

Виступ почався зі вступного слова керівника групи з продажу та маркетингу Vaisala Group та модератора зустрічі Raine Pulkkinen.

Олена Фесенко, генеральна менеджерка консорціуму Enterprise Europe Network Ukraine почала свою презентацію з огляду сектору ІТ України, який не лише активно росте, а й тримає економіку на плаву навіть під час війни.

ІТ експорт під час війни

До вторгення ІТ-сектор в Україні був третім найбільшим по експорту. Українські студенти вивчають сферу інформаційних технологій на найвищому рівні й надалі спеціалісти можуть надавати величезний спектр послуг аутсорсингу в найрізноманітніших напрямках: розробці програмного забезпечення, дизайну, сервісах зберігання, data-scince, аналітики, безпеки, АІ тощо. Влада України розробляє спеціальні програми для ІТ, наприклад Diia City, що передбачає податкові пільги, гнучкіші правила, захист прав інтелектуальної власності, застосування кращих практик законодавства щодо венчурних інвестицій.

Ольга Шубіна-Куриленко, голова Центру підтримки експорту ТПП України та координаторка EEN-Україна розповіла про роль мережі EEN у цифровій інтернаціоналізації МСП та підкреслила рівень розвитку ІТ-сфери в Україні. EEN співпрацює з експертними та цифровими іноваційними компаніями й допомагає їм з отриманням ліцензії та всіх необхідних документів для бізнесу, підбирає ділових партнерів, запускає B2B платформи та надає багато підтримки для розвитку.

Ольга Трофимова, PhD, CMC, директорка з інтернаціоналізації Українського кластерного альянсу, президентка CMC-Україна нагадала, що Україна вже на шляху до вступу в ЄС й бізнес з нею – це найкращий спосіб допомоги. Розповіла про свій виступ на Hannover Messe й зустріч з фінською організацією, яку вона мала під час конференції. Ольга презентувала діяльність УКА та сфери кластерів альянсу, розповіла про важливі досягнення та приріст в проєктах та партнерствах.

Наша важлива мета – це інтеграція у ланцюги доданої вартості ЄС.

Ольга наголосила, що ми прагнемо співпраці з Фінляндією і показала, що в українські компанії навіть під час війни є відповідальними та ефективними партнерами. Також Ольга презентувала Український кластер автобудування та мобільності, яка обʼєднує українські компанії, виробників, постачальників, державні установи й також продовжує активну роботу під час війни.

Огляд ІТ в Україні та Фінляндії


Огляд ІКТ в Україні провів Олександр Юрчак – генеральний директор Асоціації промислової автоматизації України, голова УКА. Розповів про найбільший ІТ кластер в Україні – Харківський, який налічує понад 50 тис. спеціалістів та 500 компаній. ІТ сектор продовжує рости навіть попри війну та пропонує послуги на аутсорс у сфері 14 бізнес-напрямків. Наприклад, охорона здоровʼя, медіа, банкінг, телекомунікації, торгівля, освіта, енергетика тощо.

Також Олександр розповів про діяльність АППАУ, яка пропонує послуги по стандартизації, нетворкінгу, лобіюванню й обʼєднує різноманітні індустрії. Наголосив на пошуку співпраці в напрямку Індустрії 4.0-5.0, аутсорсингу, програмі відбудови України та постійних обмінах кращими практиками та знаннями.

Janne Mustonen – генеральний директор Turun seudun kehitys Ltd розповів, що ІКТ сфера Фінляндії зʼявилася понад 50 років тому і саме розвиток стільникової мережі походить звідти. Країна має багато ресурсів і знань щодо вбудованого програмного забезпечення та його архітектури, а освіта та навчання спрямовані на середовища ARVR, де фіни використовують рішення штучного інтелекту. Також, йде робота над створенням середовища MetaWare й для цього потрібні стільникові та бездротові мережі, різні типи телефонів та переносних пристроїв.

На сьогодні Фінляндія має велику кількість потужностей для суперкомпʼютерів, один з них знаходиться в країні й має назву Lumi. У Фінляндії працює понад 350 тис. спеціалістів в ІТ сфері й тисячі стартапів при тому, що населення країни 3,5 мільйона. Вплив Фінляндії на цифровий світ відчутний, адже люди майже всіх країн щодня використовують технології, які розроблялися саме в них. Janne говорить про Україну в майбутньому як найсучаснішу передову країну в цифровій трансформації й бачить великий потенціал для співпраці.

Корпоративні кейси з України та Фінляндії

Tytti Erkama, директорка з розробки бізнес-рішень, Vaisala Group представила діяльність компанії. Vaisala Group допомагає адаптуватися до труднощів, повʼязаних зі зміною клімату та тримає фокус на відновлювальній енергетиці. Основні послуги компанії: обслуговування ринків, які залежать від навколишнього середовища, надання інформації в реальному часі, забезпечення точними та надійними вимірювальними пристроями для оптимізації процесу, підвищення ефективності та мінімізації споживання енергії. Головними напрямками розвитку на 2023 рік компанія визначає: масштабування завдяки цифровим можливостям, зосередження на платформах SAP, S/4, SAP DWC і SAC. Відповідно шукають спеціалістів в напрямках SAP S/4 HANA, розробників APAB та SAP SAC.

Далі слово взяв представник Soft Serve Петро Порчук та розповів про особливості роботи у воєнний період та основні напрямки компанії. Soft Serve відкрила 50 офісів в 9 країнах й працює на ринку майже 30 років. Компанія не вперше зустрілася з війною, адже один з офісів до 2014 знаходився в Криму. Після вторгнення 2022 року та періоду блекауту компанія працювала та дотримувалася дедлайнів, завдяки підготовці та розумінні, що потрібно клієнту.

Компанія турбується про працівників, працівники піклуються про клієнтів, а клієнти про свій бізнес.

Основний підхід роботи в Soft Serve

Фінальну презентацію провів Тарас Яремків – технічний директор Exoft й на прикладах своєї компанії розповів про міжнародну кооперацію, як фактор росту. Exoft має 10 річний досвід роботи з різними напрямками та світовими компаніями. Наразі співпрацюють зі 150 клієнтами по всьому світу. Вони знають як працювати з різними культурами та особливостями країн й намагаються мати максимальну прозорість дій у своїх проєктах.

Завершилася зустріч запитаннями фінських партнерів щодо роботи українських ІТ компаній та надійності партнерства під час війни. Це була перша метчмейкінгова онлайн зустріч українських та фінських компаній й сподіваємося, що вона принесе свої плоди.

Нагадуємо, що метчмейкінгова платформа доступна з 25 квітня по 31 травня 2023 і ви можете планувати онлайн-зустрічі з компаніями Фінляндії: https://finnish-ukrainian-webinar-and-matchmaking.b2match.io/

Організатори вебінару та підбору партнерів

Організатори метчмейкінгу Україна-Фінляндія
We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag