Skip links

EU Clusters Talks: EUROCLUSTER – 8/03 – звіт

Сьогодні 8.03.23 відбулася  традиційна онлайн-зустріч EU Clusters Talks: EUROCLUSTER з метакластерами на тему ініціативи щодо подвійного цифрового зеленого переходу.

Кілька висновків:

  1. Український кластерний альянс рухається в тому ж напрямку, що й Європейська спільнота. У нас також є Ресурсні Центри (наразі 5, але сподіваємося кількість зростатиме). Відмінність в тому, що євро-кластери добре фінансуються ЄС, а забезпечення українських кластерів поки лише в перспективі. 
  2. Євро-кластери розробляють програми подальших міжкластерних співпраць. Прискорення переходу до цифрової економіки бачать через нетворкінг, інновації, тренінги, адаптації бізнес-процесів.
  1. EU Clusters Talks – простір для обміну знаннями, обговорення актуальних тем та пошуку рішень. Участь в таких зустрічей українських кластерів дає нові можливості для розвитку та пошуку партнерів та грантів.

Кілька кластерів представили програми фінансування для МСП. Ви можете ознайомитися з ними за гіперпосиланнями:

  1. Metastars 
  2. PIMAP4Sustainability 
  3. B-Resilient 
  4. IKAT Tourism 
  5. SocialTech4EU 

Орієнтація на ці проєкти відкриває доступ багатьом нашим кластерам та їх учасникам до нових можливостей співпраці та фінансування.

Ви можете переглянути запис вебінару, а також прочитати більше про пропозиції кластерів за посиланням: https://clustercollaboration.eu/event-calendar/eu-clusters-talks-meet-euroclusters-initiatives-green-and-digital-transition 

Коментар голови УКА Юрчака Олександра, учасника вебінару щодо напряму метакластерів:

Виглядає на те, що консолідація кластерів навколо цільових галузевих екосистем є мейнстримом в ЄС. В Україні ми розпочали подібні процеси в так званих Ресурсних центрах УКА. Але суттєва різниця не тільки в фінансуванні. Сама ідеологія європейської індустріальної політики  у виділенні так званих галузевих екосистем (їх 14) в тому, що різниця між інноваційними екосистемами й самими ланцюгами доданої вартості — стирається. Тобто, вони є повністю інтегрованими, тоді як в нас — й досі різняться й щобільше, між ними існують великі розриви за цілою низкою галузей. Тому завданням наших кластерів та ресурсних центрів є якомога швидша та масштабна інтеграція стартапів, університетів, НДІ, представників вітчизняних розробників та інтеграторів хайтек у свої галузеві ланцюги. Тільки тоді ми зможемо на рівних говорити з євро-кластерами про подвійний перехід, співпрацю в консорціумах та інші “високі матерії”.

Щодо консультацій по співпраці з європейськими метакластерами, прояснення питань щодо залучення кластерів УКА та їх членів, МСП, будь ласка, звертайтесь за адресою info@clusters.org.ua 

Наступна зустріч відбудеться 22 березня.

Реєстрація: https://clustercollaboration.eu/content/eu-clusters-talks-interregional-collaboration 

Leave a comment

We use cookies to provide the best web experience possible.
Explore
Drag